تولد اسکیت در ایران با استقبال فراوانی مواجه شد. شادی، نشاط و هیجان همراه این ورزش از دلایل جذابیت آن بود. ساخت اماکن محدود و مشخص و رشد باشگاه‌ها و تعلیم و آموزش اسکیت در جلسات متعدد از عکس العمل‌های تولد و رشد اسکیت بود. امروز این ورزش بیشتر همسو با دنیای نوجوانان و جوانان، اقشار با سن و سال مختلف را جذب خود کرده است. تیم‌ها، باشگاه‌های متعدد و همچنین مسابقات قهرمانی مختلف زنان و مردان حاکی از این روند رو به رشد است. هیجان و سرعت؛ عصاره‌های محبوبیت دنیای اسکیت است و تولد اسکیت در هر کشوری منجر به رشد شگفت انگیز آن خواهد شد.

بعد از آنکه اسکیت نه تنها در اروپا بلکه در سطح جهان شناخته شد و رسمیت یافت برخی از بازاریان حرفه‌ای(برادران امیدی) ایران کم کم راه ورود کفشهای اسکیت را به وطن باز نمودند و به تدریج نیز افرادی به فراگیری ورزش اسکیت پرداختند و چندی بعد اولین پیست سالنی به سال 1369-1368 در مجموعه شهید چمران (باشگاه بولینگ عبدو سابق) تهران افتتاح شد و علاقمندان به این ورزش فعالیت ورزشی خود در رشته مورد علاقه‌شان را آغاز کردند. نشاط و تحرک این ورزش و استقبال روز افزون از آن و همچنین درخواستهای مردمی و مساعدت دست اندرکاران ومسؤلین محترم منجر به افتتاح اولین پیست روباز پارک ملت در سال 1370-1369 گردید تا مردم در حالت رفت و آمد این رشته ورزشی را ببینند و بیشتر با آن آشنا شوند به این ترتیب در طول چند سال اسکیت جایگاه درخور خود را پیدا کرد. افتتاح پیستهای متعدد و بازگشایی مجدد باشگاه قصر یخ منجر به توسعه بیشتر این ورزش گردید.

 بله افرادی که با فن وفنون اسکیت آشنا شده و می‌توانستند تعادل خود را به راحتی بر روی کفشهای اسکیت حفظ نمایند، قادر خواهند بود به نرمی، راحتی، چابکی و با نشاط و تسلط تمام، اقدام به اسکیت‌سواری کنند.

اسکیت هاکی بعنوان یکی از شاخه‌های اسکیت طی سال 1374 در پارک ملت با جدیت شروع به کار کرد. به این ترتیب همگام با افزایش اعضا، مجمع اسکیت هم همانند دیگر هیئتهای ورزشی به برگزار کردن مسابقه‌های اسکیت در رشته‌های مختلف کرد تا این که بعد از اجرای چندین مسابقه قهرمانی کشور در سنین مختلف بالاخره در سال 1380 با زحمات فراوان مسؤلین انجمن اسکیت اولین تیم ملی اسکیت ایران در باشگاه انقلاب تشکیل یافت و برای نخستین بار در مسابقات آسیایی 2001 میلادی در تایوان شرکت نمود و بعد از آن حرکتی نوین در اسکیت ایران پدیدار شد.

 

یعنی در تاریخ 1384/06/02 فدراسیون اسکیت رسماً تاسیس شد و اولین ریاست فدراسیون را آقای جمشید وزیری برعهده گرفت.

امروزه ورزشکاران با علوم و فنون جدیدتری آشنا میشوند و خود را برای رقابتهای نفس‌گیر در عرصه‌های بین‌المللی آماده می‌سازند. تاکنون از رشته‌های مختلف اسکیت برای مسابقات به کشورهای مختلف اعزام گردیدند. مسابقات رسمی با بیش از 95 مدال که انشالله در آینده و به شرط داشتن برنامه‌های تدارکاتی و راهبردی فدراسیون اسکیت و با هدف کسب رکوردهای برتر ملی‌پوشان شاهد کسب عناوین بیشتر در این زمینه خواهیم بود.